Image
Wymiana spodów w butach.

Pęknięta gumowa podeszwa w klasycznych butach męskich

R Autor
rafal_admin Wylogowany
Admin Admin
rafal_admin Avatar
rafal_admin
  • Posty: 26
  • Thanks: 0

Pęknięta gumowa podeszwa w klasycznych butach męskich

2 dni 12 godzin temu
#26
Buty męskie, które klient przysłał, gdyż w podeszwach pojawiły się pęknięcia

Naprawa podeszew, ich całkowita wymiana jest praktycznie zawsze możliwa, ale opłacalność takiej czynności determinowana jest często ceną samych butów. 

W tym przypadku należało wziąć pod uwagę, że same cholewki butów były w całkiem dobrym stanie, sam kształt butów, to klasyka obuwia męskiego, więc wymiana spodów miała uzasadnienie ekonomiczne.

Postanowiliśmy jednak w porozumieniu z klientem, że zastosujemy w butach klasyczne spody skórzane, dodatkowo przeszywane metodą Blake.

Takie rozwiązanie pozwoliło na stworzenie prawdziwie klasycznej pary męskich butów, a poza tym, rozwiązało problem ze spodami na długi czas, gdyż w przypadku podeszwy skórzanej nie dochodzi do jej pęknięcia, można ją spokojnie wymienić (przynajmniej w naszym serwisie) lub po prostu podzelować jeżeli będzie mocniej zużyta.

 

 

 

 

 
 
Buty szyte na miarę.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Kategoria: Prawidła
Cena: 59,00 $

Prawidła drewniane do półbutów. Pozwalają utrzymać odpowiedni kształt cholewek butów oraz pomagają przy ich pielęgnacji.

Więcej...

Pobranie miary stóp - krok po kroku

Proszę usiąść na krześle w ten sposób, by kąt zgięcia w kolanach, zbliżony był do kąta prostego. Nie należy odchylać kolan na zewnątrz. Stopa ma przylegać do kartki papieru jak największą powierzchnią.

Proszę dokonać obrysu stóp, prowadząc długopis bardzo blisko krawędzi stóp, wskazane jest jego lekkie odchylenie, tak, by niejako "wjeżdżał pod stopę". W miejscu łuku wzdłużnego, czyli w środkowej części stopy po stronie wewnętrznej, należy zwiększyć kąt prowadzenia długopisu i bardziej "wjechać pod stopę".

Mając dokonany obrys stóp, przechodzimy do etapu zaznaczania na stopie punktów pomiarowych. Rysujemy w tym celu linie przechodzące przez stopę w określonych miejscach. Końce narysowanych linii powinny być zaznaczone na kartce z obrysem stopy. Ważne jest by metr był prowadzony maksymalnie prostopadle do podłoża, czyli tak, jakbyśmy używali krajalnicy i krolili np. kromki chleba :)

Mając narysowane linie przechodzące przez stopę i znaczniki na obrysie stopy na kartce, przystępujemy do pomiarów. Prosimy zapisywać pomiary przy znacznikach na obrysie stopy. Metr powinien być stosunkowo cienki ok. 12 mm, gdyż najlepiej się nim operuje na stopie. Szerokie metry mogą zaburzyć pomiar. Metr powinien w miejscach pomiaru dobrze opinać stopę. Wyjątkiem jest miejsce pomiaru w palcach, gdzie powinien być luźniejszy.

Czy chcesz podać wymiary swoich stóp?

czy chcesz podać wymiary swoich stóp?*
TAK
NIE
Obwód przez grań stopy *
Obwód przez śródstopie *
Obwód na wysokości haluksa *
Obwód w palcach
Obwód przez piętę *
Obwód wokół kostki *

 

 

 

Na wykonanym obrysie stopy przyłóż metr, tak, by zmierzyć dokładnie odległość od czubka dużego palca, do środka pięty.

Długość stopy *

 

 

 

Na wykonanym obrysie stopy przyłóż metr w najszerszym miejscu stopy.

Szerokość stopy *

 

 

 

 

 

Prześlij zdjęcia obrysu stopy z przyłożonym metrem oraz zdjęcia robione w trakcie pomiaru stóp.

Zdjęcia z pomiarów *
Przeciągnij i upuść pliki w to miejsce Przeglądaj pliki

 

 

 

Prześlij zdjęcia swoich stóp - bez skarpet. Zdjęcia proszę wykonać w ten sposób, by zawsze była widoczna cała stopa. Proszę o zdjęcia zbliżone ujęciami do przykładowych zdjęć prezentowanych poniżej.

Zdjęcia stóp *
Przeciągnij i upuść pliki w to miejsce Przeglądaj pliki

Wprowadź dodatkowe informacje na temat swoich stóp. Jakie problemy masz z nimi, np. bolące miejsca, potrzeby usztywnienia, podparć łuku, itp.

Dodatkowe informacje
Podaj kontakt mailowy do siebie *